Warszawa ul. Patriotów 148
tel. 605-160-000

Nauka pisania i czytania rozpoczyna się już na etapie edukacji przedszkolnej. Na pewnym etapie rozwoju w dziecku budzi się ciekawość i chęć poznania "szyfru", którym wszyscy się posługują. W codziennym życiu nie sposób unikać zbiorów głosek tworzących pewne komunikaty. Naturalne są więc pytania dzieci: "Mamo, co to znaczy, co tu piszą..."

W przedszkolu wykorzystujemy tę naturalną potrzebę chęci poznania, dlatego naukę czytania i pisania wprowadzamy już wśród trzylatków. Najlepszym sposobem na naukę czytania i pisania jest właśnie zabawa i twórcza aktywność dziecka. Dobrą metodą na wprowadzanie dziecka w świat liter są zabawy plastyczne, które dają możliwość utrwalenia wyglądu, obrazu litery, a jednocześnie usprawniają manualnie, pozwalają na poznanie różnych technik.

Pomysłów jest sporo, np. wykonanie literowych ciasteczek z masy solnej, tworzenie liter z drutu, z plasteliny, z szarf, sznurówek, kolorowanie konturów liter, układanie liter z tworzywa przyrodniczego (szyszki , kasztany , kamyki, muszelki), stemplowanie konturów liter korkiem, ziemniakiem, palcem.