Warszawa ul. Patriotów 148
tel. 605-160-000

W minionym miesiącu uczniowie klasy IV B brali udział w propagowaniu zdrowego stylu życia w naszej szkole. W ramach "Akcji Zdrowie" przeprowadziliśmy cztery wydarzenia:

1. Wielki Test Szkolnych Śniadaniówek - uczniowie klasy IV B wcielili się w rolę komisji i odwiedzili wszystkie klasy na przerwie śniadaniowej. Sprawdzali co na śniadanie jedzą uczniowie naszej szkoły, czy nie brakuje kolorowych kanapek, owoców i warzyw w codziennej diecie, co piją i jakie pieczywo wybierają dzieci z poszczególnych klas. Najlepsi zostali nagrodzeni pysznymi pieczonymi jabłkami i zdrowymi sokami owocowymi.

2. Bicie rekordu w jedzeniu owsianki - przygotowaliśmy i podczas przerwy śniadaniowej nakarmiliśmy całą szkołę przepyszną owsianką z dodatkiem orzechów, owoców, nasion i miodu. Nawet najbardziej oporni dali się namówić na spróbowanie jej i nie żałowali!

3. Fit kiermasz - z ogromną pomocą niezastąpionych mam zorganizowaliśmy kiermasz ze zdrowymi przekąskami. Na kiermaszu pojawiły się pyszne tortille, fit batoniki, desery, ciasta i ciasteczka, soki i pyszne shake owocowe. Zainteresowanie było ogromne i trudno się dziwić - tego trzeba było spróbować :)

4. Zdrowe Menu - uczniowie klasy IV przygotowali prace, na których zaprezentowali swoje ulubione dania wraz z przepisem i różnymi informacjami na ich temat. Prace zostały zawieszone na pierwszym piętrze i mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły chętnie skorzystają z naszych propozycji.