Na warsztatach przyrodniczych i naukowych przybliżamy dzieciom świat nauki, eksperymentujemy i przyglądamy się przyrodzie. Odpowiadamy na "kłopotliwe" pytania, takie jak: skąd się bierze tęcza po deszczu, co to znaczy rosnąć jak na drożdżach, dlaczego nie można wymieszać oleju z wodą. Podejmujemy próby wyjaśnienia zasady działania wulkanu, odkrywamy sposoby oczyszczania wody, poznajemy możliwości wykorzystania surowców wtórnych i wiele, wiele innych. Nasze przedszkolaki uczą się dbać o środowisko i wiedzą, że również od nich zależy, czy będą żyły w zdrowym i przyjaznym ludziom świecie. Uczymy je segregacji śmieci. Organizujemy zajęcia tematyczne o ekologii, prowadzone w salach przedszkolnych i podczas spacerów.