Jak co roku nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku nasi uczniowie zostali podzielni na ponad dziesięć grup międzyklasowych, które rywalizowały ze sobą na stacjach językowych. W ramach wyścigu mieli oni do pokonania m.in łamańce językowe, gry i zabawy w języku angielskim, irlandzkim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, esperanto oraz rosyjskim. Niektóre ze stacji, jak np. Trivia Quiz wymagały od uczestników nie tylko wiedzy z dziedziny językowej oraz historycznej, ale również sprawnego posługiwania się technologią, która była nieodzowna przy odszukiwaniu pytań konkursowych zaszyfrowanych za pomocą QR Code. Zwycięzcami okazała się grupa pod przewodnictwem Pani Anny Makowskiej, która zgromadziła 135 punktów. W jej weszli: Kamil Bujak, Jerzy Gietka, Blanca Majda, Milena Mirek-Olcha, Stanisław Woch, Jan Wojciechowski, Maksymilian Bzdyra, Julian Czyżewski, Bartosz Kowalewski, Stefan Olton, Benedykt Sobieraj, Natasza Szymborska, Julia Dominicka, Alicja Fiedorowicz oraz Anna Szeska.

Dodatkowo, nasi podopieczni z klas gimnazjalnych mieli okazję już po raz drugi poszerzyć swoją znajomość języków europejskich poprzez lekcje Skype'owe z udziałem native speakerów z różnych Państw Europejskich. W tym roku gościli u nas lektorzy z Bułgarii - Pan Józef, Uniwersytet Warszawski oraz Rumunii -Rumiana Yordanova, Sofia, dzięki uprzejmości Bułgarskiego Instytutu Kultury.

Na zakończenie dnia języków obcych nasi podopieczni otrzymali nagrody za 3 pierwsze miejsca w Sztafecie Językowej oraz certyfikaty Cambridge oraz Delf.

Zapraszamy do fotorelacji!

Zespół językowy TE Vizja Wawer.